كاركنان مايكروسافت در مراسم تدفين آيفون و بلك بري

microsoftiphonbbsfenerall

«پايان عمر آيفون، زنده‌باد ويندو‌ز‌فون» اين شعار و اعلاميه‌اي بود كه در مراسم خاكسپاري آيفون توسط مايكروسافت شنيده و خوانده مي‌شد.

به گزارش انگجت، كاركنان مايكروسافت روز گذشته به مناسبت آماده شدن سيستم‌عامل موبايل جديد اين كمپاني مراسمي را برگزار و طي آن اپل آي‌فون و بلكبري را به عنوان گوشي‌هايي معرفي كردند كه به عقيده خودشان با آمدن ويندوز‌فون 7 ديگر جايي در دنياي موبايل نخواهند داشت :D.

اين رژه پر بود از افرادي با شنل سياه و ماشين‌هاي حمل تابوت كه آي‌فون و بلكبري- به قول خودشان- بي‌جان را به ديار ابزارهايي كه عمرشان به سر رسيده است، همراهي مي‌كردند. اما آيا در واقع نيز چنين است؟ ما به برخي از ويژگي هاي سيستم عامل ويندوزفون اشاره ميكنيم سپس قضاوت را بر عهده شما ميگذاريم:

200px-WindowsPhone7Series

رابط كاربري – ويندوزفون ويژگي كاملا جديد و منحصر به فرد رابط كاربري، بر اساس طراحي سيستم مايكروسافت ويندوزفون7 موسوم به مترو ارايه ميدهد.

وارد كردن متن – كاربران با استفاده از يك صفحه كليد مجازي بر روي صفحه نمايش كه يك كليد اختصاصي براي قرار دادن شكلك در متن دارد متن را وارد ميكنند.

مرورگر وب – ويندوز فون 7 يك نسخه از اينترنت اكسپلورر موبايل با يك موتور رندر كه چيزي مابين IE7 و IE8 است ارايه ميدهد.

مالتي مديا – دو هاب چند رسانه اي ويندوزفون 7، موزيك + ويدئو و تصاوير در ظاهر و عملكرد بسيار شبيه Zone HD ميباشند.

بازي ها – ايكس باكس لايو در ويندوز فون 7 تجربه اي شبيه كنسولهاي بازي در موبايل به همراه نمايش آواتار در نماي سه بعدي خواهيد داشت.

جستجو – نيازمنديهاي سخت افزاري مايكروسافت تصريح ميكند كه هر ويندوزفون بايد يك كليد جستجوي اختصاصي در دستگاه داشته باشد كه اقدامات مختلفي انجام دهد. Bing تنها موتور جستجوي پيش فرض ويندوزفون 7 خواهد بود.

به روز رساني نرم افزار – با توجه به پرونده مايكروسافت به روز رساني نرم افزار از طريق مايكروسافت آپديت به كاربران تحويل داده خواهد شد.

پلتفرم تبليغاتي – مايكروسافت در نظر دارد يك بستر نرم افزاري تبليغاتي بر روي ويندوزفون 7 راه اندازي كند.

ويژگي هاي برداشته شده ار ويندوز موبايل 6.5 – ازجمله ويژگي هايي كه در حال حاضر در ويندوز موبايل 7 وجود ندارد اما در آينده راه اندازي خواهند شد ويژگي copy, past و cut ميباشدو. همچنين پشتيباني از كارتهاي SD از برداشته شده است، مايكروسافت مدعي است كه اين به نفع امنيت كاربران خواهد بود. ويندوز موبايل 7 همچنين از Silverlightدر مرورگر وب يا شبكه اختصاصي مجازي (VPN)پشتيباني نميكند.

در پاسخ به سوالي كه ممكن است برايتان پيش بيايد، ما در حال بررسي امكان پشتيباني از ويندوزفون 7 در آينده هستيم، اما فعلا منتظر اولين گوشي از اين سيستم عامل هستيم تا در اين مورد تصميم بگيريم.

حتما وبلاگ Nimbuzz را دنبال كنيد تا هميشه از آخرين اخبار مطلع شويد. :)

هیچ پاسخی نمیباشد به “كاركنان مايكروسافت در مراسم تدفين آيفون و بلك بري”پاسخ بگذارید