تلویزیون مبتنی بر آندروید سامسونگ

از این پس شما میتوانید با تلوزیون خود به اینترنت سفر کرده، از فروشگاه های اینترنتی خرید کنید و سایت های خبری را بررسی نمایید. شرکت سامسونگ که بزرگترین تولید کننده گیرنده های تلویزیونی در جهان محسوب میشود، در نظر دارد نسل جدید تلویزیون های خود را مبتنی بر سیستم عامل آندروید گوگل تولید کند.

یکی از رسانه های محلی کره به نقل از مدیر ارشد سامسونگ که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد که این شرکت الکترونیکی بزرگ در حال تولید نسل جدید گیرنده های تلویزیونی مبتنی بر سیستم عامل آندروید گوگل است.

این مدیر سامسونگ به مرکز خبری Herald کره گفت: ما در حال توسعه و تولید Google TV هستیم. ما هم اکنون قابلیتهای گیرنده های تلویزیونی مبتنی بر سیستم عامل آندروید گوگل را مورد آزمایش قرار میدهیم. استفاده از سیستم عامل آندروید روی گیرنده های تلوزیونی از دیگر روش هایی محسوب میشود که به کاربر امکان میدهد در تلویزیون خود به طور مستقیم به سایت های ویدیویی یوتیوب دسترسی داشته باشد، اخبار و اطلاعات مربوط به وضعیت آب و هوا را دریافت کند، اطلاعات تالارهای بورس را در اختیار بگیرد، وتمامی ابزاری که در فروشگاه اینترنتی Android Marketplace استفاده میشود را به کار بندد و علاوه بر شبکه های محلی، بتواند به صورت اینترنتی شبکه های ماهواره ای را نیز مشاهده کند، و حتی بتواند با دوستان خود در Nimbuzz چت کند :D .

این تلویزیون های جدید با قابلیت اتصال به اینترنت و بارگزاری خدمات اینترنتی بدون نیاز به رایانه تولید میشوند. تولید کنندگان بزرگ تلوزیون در دنیا از جمله سامسونگ، پاناسونیک ، ویزیو و … هم اکنون تمرکز اصلی خود را بر نرم افزارهای مربوط به گیرنده های تلویزیونی معطوف کرده اند و از محصولات استفاده شده در دیگر شرکت ها نیز استفاده می کنند. در این میان با توجه به اینکه سیستم عامل آندروید به صورت متن باز تولید میشود، بسیار ارزان است و قیمت تمام شده تلویزیون های جدید را افزایش نمیدهد.پاسخ بگذارید